Licensed to Asbury College        HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 10/12/2013 04:20 PM
               Asbury UIndy Bellarmine Double Dual - 10/12/2013                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Indianapolis  'A'                        NT    1:51.28  
     1) Griffin, Sarah 20               2) Mikaelsson, Michelle 19        
     3) Asencio, Samantha 20            4) Madeira, Julia 21              
  2 University of Indianapolis  'B'                        NT    1:53.91  
     1) Hanley, Shea 18                 2) Szymaszek, Karolina 18         
     3) Couto, Ana 20                   4) Ricard, Risa 20                
  3 Bellarmine University-KY  'A'                          NT    1:55.70  
     1) Klein, Rachel L 18              2) Warfel, Hannah J 19            
     3) Smith, Caroline N 18            4) Pyne, Shawn F 18               
  4 University of Indianapolis  'C'                        NT    1:59.09  
     1) Slabach, Greta 20               2) Cooper, Amber 21               
     3) Sexton, Shelby 18               4) Perez, Regina 21               
  5 University of Indianapolis  'D'                        NT    2:02.25  
     1) Schuster, Hannah 20             2) Pena, Torie 18                 
     3) Giambastini, Megan 18           4) Mahoney, Maddy                 
  6 Asbury University-KY  'A'                              NT    2:02.37  
     1) Gagnon, Caitlin J 19            2) Myers, Emily C 19              
     3) Livesay, Whitney 18             4) Gabriel, Kimberly 21           
  7 Bellarmine University-KY  'B'                          NT    2:03.41  
     1) Bryan, Emma C 18                2) Guernsey, Casey E 19           
     3) Caneris, Alex A 21              4) Kramer, Mallory A 21           
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Indianapolis  'A'                        NT    1:34.81  
     1) Rossillo, Justin 21             2) Demirtas, Musaffer 24          
     3) Chan, Daniel 23                 4) Stevenson, Aaron 20            
  2 University of Indianapolis  'B'                        NT    1:38.22  
     1) Wood, Oneil 20                  2) Posner, Nir 25                 
     3) Scott, Griffin 18               4) Bornkessel, Marius 21          
  3 University of Indianapolis  'C'                        NT    1:41.56  
     1) Lubarsky, Bryan 21              2) Coonradt, Tyler 18             
     3) Norman, Brandon 19              4) Thomas, Jackson 20             
  4 Bellarmine University-KY  'A'                          NT    1:41.62  
     1) Taylor, Christian J 18          2) Mattingly, Trent W 19          
     3) Lok, Justin K 18                4) Roelant, Charles J 18          
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Negru, Ioana              18 INDY                      NT   10:48.41  
  2 Pena, Torie               18 INDY                      NT   11:04.68  
  3 Sonksen, Katy             19 INDY                      NT   11:12.59  
  4 Valentien, Kayley         19 Asbury-KY                 NT   11:26.28  
  5 Forti, Amanda M           19 BU Knights-KY             NT   11:31.75  
  6 Buchanan, Rebekah         19 Asbury-KY                 NT   11:41.94  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rybinski, Dawid           19 INDY                      NT    9:42.10  
      25.87   28.13   28.57   29.15   29.20   29.26   29.47   29.36
      29.35   29.38   29.38   29.57   29.73   29.65   29.92   29.78
      29.61   29.86   29.73   27.13                                
  2 Assouab, Adil             21 INDY                      NT   10:13.59  
    9:42.34 2:42.10                                                
  3 Herendeen, Dalton         20 INDY                      NT   10:36.03  
      27.59   29.95   30.94   31.49   31.85   31.76   32.09   32.10
      32.10   32.46   32.22   32.50   32.64   33.07   32.50   32.58
      32.50   32.94   31.78   30.97                                
  4 Skinner, C.J. W           18 BU Knights-KY             NT   10:45.00  
    3:37.30 2:12.03 1:07.19 1:06.59   32.98   33.95   33.07 1:02.64
    1:50.62                                                        
  5 Touchton, Parker          18 Asbury-KY                 NT   11:01.22  
    1:30.84 7:51.58 3:26.01                                        
  6 Blaine, Nathan M          20 BU Knights-KY             NT   11:09.64  
      27.19   30.41   32.44   32.90   32.90   33.48   33.87   33.73
      34.55   34.38   34.34   35.05   33.75   34.13   34.68   35.07
      34.20   33.64   34.42   34.51                                
  7 Barber, Michael S         18 BU Knights-KY             NT   12:07.80  
      26.20   36.44   35.19   36.05   36.36   36.22   36.88   37.56
      37.31   37.46   37.53   36.76   36.98   37.18   37.23   38.20
      36.98   37.57   37.06   36.64                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ricard, Risa              20 INDY                      NT    2:00.16  
  2 Smith, Caroline N         18 BU Knights-KY             NT    2:02.35  
    1:01.48   32.65   28.22                                        
  3 Good, Hayley              20 INDY                      NT    2:03.40  
      28.62   30.79   31.82   32.17                                
  4 Cox, Gretchen M           18 BU Knights-KY             NT    2:03.81  
      28.65   31.30   32.00   31.86                                
  5 Slabach, Greta            20 INDY                      NT    2:10.31  
      29.44   32.49   34.25   34.13                                
  6 Klein, Ruth C             22 Asbury-KY                 NT    2:13.12  
      30.02 1:15.64   27.46                                        
  7 Hamilton, Sarah           18 INDY                      NT    2:16.06  
      30.77   34.11   35.18   36.00                                
  8 Bures, Katie              20 Asbury-KY                 NT    2:18.95  
      30.34   34.11   36.58   37.92                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bornkessel, Marius        21 INDY                      NT    1:45.26  
      24.62   25.51   27.20   27.93                                
  2 Norman, Brandon           19 INDY                      NT    1:48.04  
  3 Scott, Griffin            18 INDY                      NT    1:48.97  
      24.94   27.22   28.67   28.14                                
  4 Duncan, Graham G          19 Asbury-KY                 NT    1:49.93  
  5 Lok, Justin K             18 BU Knights-KY             NT    1:51.19  
      26.17   27.54   27.98   29.50                                
  6 Tillett, Evan E           20 BU Knights-KY             NT    2:02.28  
      56.40   32.56   33.44                                        
  7 Polk, Matthew Q           19 Asbury-KY                 NT    2:09.69  
      28.03   31.72   35.39   34.55                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryan, Emma C             18 BU Knights-KY             NT    1:03.02  
      30.87   32.15                                                
  2 Duncan, Katherine A       21 Asbury-KY                 NT    1:03.59  
  3 Giambastini, Megan        18 INDY                      NT    1:04.03  
    1:04.19                                                        
  4 Griffin, Sarah            20 INDY                      NT    1:04.14  
      30.81   33.33                                                
  5 Pyne, Shawn F             18 BU Knights-KY             NT    1:04.79  
      31.69   33.10                                                
  6 Schuster, Hannah          20 INDY                      NT    1:05.17  
      30.93   34.24                                                
  7 Brigdford, Laura J        20 Asbury-KY                 NT    1:13.11  
      35.31   37.80                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barbosa, Bruno            21 INDY                      NT      51.38  
      25.09   26.29                                                
  2 Rossillo, Justin          21 INDY                      NT      52.05  
      25.70   26.35                                                
  3 Taylor, Christian J       18 BU Knights-KY             NT      54.37  
      26.56   27.81                                                
  4 Wood, Oneil               20 INDY                      NT      55.15  
      26.76   28.39                                                
  5 Lubarsky, Bryan           21 INDY                      NT      56.70  
      27.44   29.26                                                
  6 Clevenger, Jordan R       18 BU Knights-KY             NT      57.32  
      27.21   30.11                                                
  7 Augsburger, Jonathan S    20 Asbury-KY                 NT    1:05.69  
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mikaelsson, Michelle      19 INDY                      NT    1:08.93  
      33.03   35.90                                                
  2 Szymaszek, Karolina       18 INDY                      NT    1:09.78  
  3 Cooper, Amber             21 INDY                      NT    1:10.47  
      32.43   38.04                                                
  4 Sicard, Brittany          20 INDY                      NT    1:13.08  
      34.49   38.59                                                
  5 Warfel, Hannah J          19 BU Knights-KY             NT    1:14.82  
      35.16   39.66                                                
  6 Myers, Emily C            19 Asbury-KY                 NT    1:15.97  
      36.17   39.80                                                
  7 Caneris, Alex A           21 BU Knights-KY             NT    1:16.82  
      36.69   40.13                                                
  8 Landry, Rebecca C         21 Asbury-KY                 NT    1:17.46  
  9 Guernsey, Casey E         19 BU Knights-KY             NT    1:21.04  
      37.71   43.33                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Demirtas, Musaffer        24 INDY                      NT      57.86  
      27.10   30.76                                                
  2 Posner, Nir               25 INDY                      NT    1:01.61  
      23.78   37.83                                                
  3 Coonradt, Tyler           18 INDY                      NT    1:02.23  
      28.88   33.35                                                
  4 Mattingly, Trent W        19 BU Knights-KY             NT    1:02.89  
      28.77   34.12                                                
  5 Otley, Tommy              18 Asbury-KY                 NT    1:03.58  
  6 Underwood, Josh D         20 BU Knights-KY             NT    1:11.28  
    1:02.39    8.89                                                
  7 Barber, Michael S         18 BU Knights-KY             NT    1:17.53  
      35.66   41.87                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Asencio, Samantha         20 INDY                      NT    2:19.01  
      30.30   34.75   36.10   37.86                                
  2 Couto, Ana                20 INDY                      NT    2:22.94  
  3 Gagnon, Caitlin J         19 Asbury-KY                 NT    2:26.68  
  4 Livesay, Whitney          18 Asbury-KY                 NT    2:26.95  
      29.99   36.03   46.92   34.01                                
  5 Negru, Ioana              18 INDY                      NT    2:27.57  
      32.62   37.33   38.46   39.16                                
  6 Smith, Caroline N         18 BU Knights-KY             NT    2:28.76  
      31.86   35.86   39.14   41.90                                
  7 Forti, Amanda M           19 BU Knights-KY             NT    2:29.37  
      31.72   37.13   39.95   40.57                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chan, Daniel              23 INDY                      NT    1:54.91  
      25.37   29.00   30.27   30.27                                
  2 Lok, Justin K             18 BU Knights-KY             NT    2:10.49  
      27.85   31.28   34.38   36.98                                
  3 Horback, Alan             20 INDY                      NT    2:14.48  
      28.95   32.63 1:12.90                                        
  4 Touchton, Parker          18 Asbury-KY                 NT    2:15.56  
      30.22 1:10.55   34.92                                        
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madeira, Julia            21 INDY                      NT      24.13  
  2 Klein, Rachel L           18 BU Knights-KY             NT      25.90  
  3 Hanley, Shea              18 INDY                      NT      25.96  
  4 Szymaszek, Karolina       18 INDY                      NT      26.09  
  5 Mahoney, Maddy               INDY                      NT      26.29  
  6 Perez, Regina             21 INDY                      NT      26.57  
  7 Duncan, Katherine A       21 Asbury-KY                 NT      26.62  
  8 Pyne, Shawn F             18 BU Knights-KY             NT      26.65  
  9 Gabriel, Kimberly         21 Asbury-KY                 NT      27.40  
 10 Kramer, Mallory A         21 BU Knights-KY             NT      28.47  
 -- Klein, Ruth C             22 Asbury-KY                 NT     X27.23  
 -- Thomas, Cali M            21 Asbury-KY                 NT     X27.43  
 -- Bures, Katie              20 Asbury-KY                 NT     X27.84  
 -- Joss, Kirsten M           21 Asbury-KY                 NT     X30.96  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Polk, Matthew Q           19 Asbury-KY                 NT      14.98  
  2 Wood, Oneil               20 INDY                      NT      21.87  
  3 Stevenson, Aaron          20 INDY                      NT      22.51  
  4 Roelant, Charles J        18 BU Knights-KY             NT      23.18  
  5 Augsburger, Jonathan S    20 Asbury-KY                 NT      23.85  
  6 Allender, Derek           19 INDY                      NT      23.92  
  7 Thomas, Jackson           20 INDY                      NT      24.09  
  8 Underwood, Josh D         20 BU Knights-KY             NT      24.64  
  9 Tillett, Evan E           20 BU Knights-KY             NT      24.70  
 10 Spitza, Daniel P          18 BU Knights-KY             NT      25.45  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Todd, Natelie             20 INDY                      NT     212.40  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Offutt, Tyler             21 INDY                      NT     291.15  
  2 Schmidt, Avery            20 INDY                      NT     229.40  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madeira, Julia            21 INDY                      NT      52.68  
      25.87   26.81                                                
  2 Hanley, Shea              18 INDY                      NT      55.41  
      26.54   28.87                                                
  3 Good, Hayley              20 INDY                      NT      55.85  
      26.79   29.06                                                
  4 Perez, Regina             21 INDY                      NT      56.56  
  5 Schuster, Hannah          20 INDY                      NT      57.06  
      27.17   29.89                                                
  6 Klein, Rachel L           18 BU Knights-KY             NT      58.25  
      27.12   31.13                                                
  7 Klein, Ruth C             22 Asbury-KY                 NT      59.28  
      28.76   30.52                                                
  8 Pyne, Shawn F             18 BU Knights-KY             NT      59.41  
      28.14   31.27                                                
  9 Gabriel, Kimberly         21 Asbury-KY                 NT      59.59  
      28.88   30.71                                                
 10 Kramer, Mallory A         21 BU Knights-KY             NT    1:00.99  
      29.74   31.25                                                
 -- Thomas, Cali M            21 Asbury-KY                 NT     X59.91  
      28.78   31.13                                                
 -- Bures, Katie              20 Asbury-KY                 NT   X1:02.30  
      29.69   32.61                                                
 -- Joss, Kirsten M           21 Asbury-KY                 NT   X1:07.90  
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barbosa, Bruno            21 INDY                      NT      46.72  
      22.64   24.08                                                
  2 Bornkessel, Marius        21 INDY                      NT      47.76  
      23.19   24.57                                                
  3 Wood, Oneil               20 INDY                      NT      48.03  
      22.82   25.21                                                
  4 Stevenson, Aaron          20 INDY                      NT      50.26  
      23.98   26.28                                                
  5 Roelant, Charles J        18 BU Knights-KY             NT      51.17  
      24.60   26.57                                                
  6 Augsburger, Jonathan S    20 Asbury-KY                 NT      53.87  
      25.57   28.30                                                
  7 Tillett, Evan E           20 BU Knights-KY             NT      54.11  
      26.22   27.89                                                
  8 Polk, Matthew Q           19 Asbury-KY                 NT      57.14  
      27.36   29.78                                                
  9 Spitza, Daniel P          18 BU Knights-KY             NT      57.80  
      27.02   30.78                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryan, Emma C             18 BU Knights-KY             NT    2:15.88  
      31.68   34.12   35.27   34.81                                
  2 Duncan, Katherine A       21 Asbury-KY                 NT    2:18.29  
      32.27   34.93   35.43   35.66                                
  3 Giambastini, Megan        18 INDY                      NT    2:18.50  
      32.94   35.45   35.69   34.42                                
  4 Griffin, Sarah            20 INDY                      NT    2:20.59  
      32.43   34.80   36.36   37.00                                
  5 Ricard, Risa              20 INDY                      NT    2:24.17  
  6 Slabach, Greta            20 INDY                      NT    2:24.40  
      33.20   36.17   37.73   37.30                                
  7 Brigdford, Laura J        20 Asbury-KY                 NT    2:38.66  
      36.54   40.19   41.27   40.66                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norman, Brandon           19 INDY                      NT    1:57.62  
      26.77   29.21   30.67   30.97                                
  2 Rossillo, Justin          21 INDY                      NT    1:58.62  
      27.04   30.08   32.04   29.46                                
  3 Taylor, Christian J       18 BU Knights-KY             NT    2:01.08  
      27.91   30.40   31.50   31.27                                
  4 Clevenger, Jordan R       18 BU Knights-KY             NT    2:04.47  
      27.95 1:36.52                                                
  5 Lubarsky, Bryan           21 INDY                      NT    2:08.14  
    1:01.75   14.98   18.27   33.14                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mikaelsson, Michelle      19 INDY                      NT    2:30.98  
      34.45   37.93   38.83   39.77                                
  2 Cooper, Amber             21 INDY                      NT    2:36.68  
      34.61   39.84   40.77   41.46                                
  3 Warfel, Hannah J          19 BU Knights-KY             NT    2:39.86  
      36.53   40.94   41.06   41.33                                
  4 Sicard, Brittany          20 INDY                      NT    2:43.05  
      36.89   40.70   42.37   43.09                                
  5 Caneris, Alex A           21 BU Knights-KY             NT    2:43.41  
      37.08 2:06.33                                                
  6 Myers, Emily C            19 Asbury-KY                 NT    2:47.24  
      36.87   42.15   43.17   45.05                                
  7 Guernsey, Casey E         19 BU Knights-KY             NT    2:50.21  
  7 Landry, Rebecca C         21 Asbury-KY                 NT    2:50.21  
      37.66   43.41   44.67   44.47                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chan, Daniel              23 INDY                      NT    2:11.75  
      30.48   33.67   33.37   34.23                                
  2 Otley, Tommy              18 Asbury-KY                 NT    2:18.85  
      31.54   35.23   36.07   36.01                                
  3 Mattingly, Trent W        19 BU Knights-KY             NT    2:24.28  
      32.21   36.32   37.41   38.34                                
  4 Underwood, Josh D         20 BU Knights-KY             NT    2:34.46  
 -- Demirtas, Musaffer        24 INDY                      NT         DQ  
      29.40   32.74   33.56   33.93                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Negru, Ioana              18 INDY                      NT    5:14.83  
      30.04   32.11   32.06   31.89   31.79   31.82   31.91   31.65
      31.23   30.33                                                
  2 Pena, Torie               18 INDY                      NT    5:25.09  
    1:33.43   32.91   32.84   33.24   33.64   33.31   33.11   32.82
  3 Cox, Gretchen M           18 BU Knights-KY             NT    5:26.70  
      29.60   32.87   32.87   33.07 1:06.12   33.34 1:06.30   32.53
  4 Sonksen, Katy             19 INDY                      NT    5:29.13  
      30.45 1:06.46   33.63   33.75   33.80   33.08   33.17   32.81
      31.98                                                        
  5 Forti, Amanda M           19 BU Knights-KY             NT    5:31.49  
      30.18   32.72   33.44   33.17   33.62   33.81   33.77   33.78
      33.94   33.06                                                
  6 Valentien, Kayley         19 Asbury-KY                 NT    5:36.22  
      29.90   32.80   33.62   34.13   34.49   34.50   34.50   34.70
      34.32   33.26                                                
  7 Buchanan, Rebekah         19 Asbury-KY                 NT    5:44.30  
      30.57   33.56   34.28   34.93   35.23   35.51   35.42   35.50
      35.27   34.03                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rybinski, Dawid           19 INDY                      NT    4:40.49  
      25.19   27.50   28.05   28.29   28.32   28.86   29.13   29.02
      29.08   27.05                                                
  2 Assouab, Adil             21 INDY                      NT    4:57.65  
      25.42   28.34   30.14   30.54   30.53   30.86   30.91   31.10
      30.76   29.05                                                
  3 Duncan, Graham G          19 Asbury-KY                 NT    5:05.51  
      27.60   30.09   30.19   30.59   30.68   30.85   31.09   31.60
      31.62   31.20                                                
  4 Herendeen, Dalton         20 INDY                      NT    5:09.48  
      27.68   30.14   30.98   31.72   32.36   32.30   29.34   33.39
      31.01   30.56                                                
  5 Skinner, C.J. W           18 BU Knights-KY             NT    5:15.55  
      27.83   29.82   31.00   31.86   32.28   32.35   32.52   33.42
      33.17   31.30                                                
  6 Blaine, Nathan M          20 BU Knights-KY             NT    5:24.63  
      27.01 1:02.46   33.17 3:21.99                                
  7 Barber, Michael S         18 BU Knights-KY             NT    6:01.75  
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Asencio, Samantha         20 INDY                      NT    1:01.19  
      28.85   32.34                                                
  2 Sexton, Shelby            18 INDY                      NT    1:03.86  
      29.44   34.42                                                
  3 Smith, Caroline N         18 BU Knights-KY             NT    1:04.91  
      30.19   34.72                                                
  4 Gagnon, Caitlin J         19 Asbury-KY                 NT    1:05.99  
      31.02   34.97                                                
  5 Livesay, Whitney          18 Asbury-KY                 NT    1:08.67  
      31.01   37.66                                                
  6 Caneris, Alex A           21 BU Knights-KY             NT    1:12.25  
  7 Myers, Emily C            19 Asbury-KY                 NT    1:13.15  
      34.12   39.03                                                
  8 Hamilton, Sarah           18 INDY                      NT    1:14.47  
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Posner, Nir               25 INDY                      NT      52.32  
      24.89   27.43                                                
  2 Chan, Daniel              23 INDY                      NT      52.81  
      25.40   27.41                                                
  3 Scott, Griffin            18 INDY                      NT      54.41  
      25.55   28.86                                                
  4 Lok, Justin K             18 BU Knights-KY             NT      57.01  
      26.61   30.40                                                
  5 Clevenger, Jordan R       18 BU Knights-KY             NT      58.28  
      58.41                                                        
  6 Horback, Alan             20 INDY                      NT      59.81  
  7 Touchton, Parker          18 Asbury-KY                 NT    1:00.64  
      28.16   32.48                                                
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mikaelsson, Michelle      19 INDY                      NT    2:15.72  
      30.00   36.68   38.10   30.94                                
  2 Couto, Ana                20 INDY                      NT    2:19.97  
      29.46   37.14   40.32   33.05                                
  3 Cox, Gretchen M           18 BU Knights-KY             NT    2:20.02  
    1:07.53   40.60   31.89                                        
  4 Valentien, Kayley         19 Asbury-KY                 NT    2:21.58  
      30.76   39.28   40.38   31.16                                
  5 Bryan, Emma C             18 BU Knights-KY             NT    2:24.22  
      31.99   34.93   44.97   32.33                                
  6 Slabach, Greta            20 INDY                      NT   x2:25.59  
      31.86   36.31   44.68   32.74                                
  7 Sicard, Brittany          20 INDY                      NT   x2:28.06  
  8 Gagnon, Caitlin J         19 Asbury-KY                 NT    2:28.95  
      31.43   36.93   44.51   36.08                                
 -- Buchanan, Rebekah         19 Asbury-KY                 NT   X2:31.59  
      33.21   39.65   45.48   33.25                                
 -- Brigdford, Laura J        20 Asbury-KY                 NT   X2:39.99  
      35.62   41.06   47.87   35.44                                
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barbosa, Bruno            21 INDY                      NT    1:57.81  
      24.87   29.83   34.93   28.18                                
  2 Coonradt, Tyler           18 INDY                      NT    2:01.97  
      25.84   32.52   34.71   28.90                                
  3 Scott, Griffin            18 INDY                      NT   x2:02.36  
    2:02.68                                                        
  4 Otley, Tommy              18 Asbury-KY                 NT    2:05.55  
      27.67   32.59   36.35   28.94                                
  5 Taylor, Christian J       18 BU Knights-KY             NT    2:08.22  
      28.73 1:08.38   31.24                                        
  6 Duncan, Graham G          19 Asbury-KY                 NT    2:08.82  
      27.38   33.29   38.19   29.96                                
  7 Mattingly, Trent W        19 BU Knights-KY             NT    2:09.63  
  8 Skinner, C.J. W           18 BU Knights-KY             NT   x2:17.45  
      29.07   34.32   43.98   30.08                                
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Indianapolis  'A'                        NT    3:37.30  
     1) Hanley, Shea 18                 2) Ricard, Risa 20                
     3) Good, Hayley 20                 4) Madeira, Julia 21              
       26.41    55.23    26.14    55.02    25.89    54.79    25.05    52.26
  2 University of Indianapolis  'B'                        NT   x3:49.26  
     1) Griffin, Sarah 20               2) Perez, Regina 21               
     3) Schuster, Hannah 20             4) Asencio, Samantha 20           
       28.03    58.78    27.14    56.95    26.64    56.85    26.65    56.68
  3 University of Indianapolis  'C'                        NT   x3:54.02  
     1) Cooper, Amber 21                2) Giambastini, Megan 18          
     3) Mahoney, Maddy                  4) Sonksen, Katy 19               
  4 Bellarmine University-KY  'A'                          NT    3:55.22  
     1) Warfel, Hannah J 19             2) Forti, Amanda M 19             
     3) Klein, Rachel L 18              4) Cox, Gretchen M 18             
       29.12  1:01.93    27.34  1:07.09    17.65    48.94    27.24    57.26
  5 Asbury University-KY  'A'                              NT    3:55.62  
     1) Valentien, Kayley 19            2) Gabriel, Kimberly 21           
     3) Klein, Ruth C 22                4) Duncan, Katherine A 21         
       28.96    59.34    27.99    59.36    28.75  1:00.44    26.80    56.48
  6 Asbury University-KY  'B'                              NT   x4:03.03  
     1) Livesay, Whitney 18             2) Bures, Katie 20                
     3) Buchanan, Rebekah 19            4) Thomas, Cali M 21              
       25.51  1:01.34    29.39  1:10.52    19.58    51.06    28.61  1:00.11
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Indianapolis  'A'                        NT    3:14.64  
     1) Barbosa, Bruno 21               2) Stevenson, Aaron 20            
     3) Bornkessel, Marius 21           4) Rossillo, Justin 21            
       23.20    48.60    23.46    49.57    22.48    47.51    23.32    48.96
  2 University of Indianapolis  'B'                        NT   x3:19.10  
     1) Assouab, Adil 21                2) Posner, Nir 25                 
     3) Rybinski, Dawid 19              4) Gregg, Richard 21              
       24.07    50.36    23.14    48.69    22.61    47.54    24.78    52.51
  3 University of Indianapolis  'C'                        NT   x3:29.00  
     1) Thomas, Jackson 20              2) Allender, Derek 19             
     3) Herendeen, Dalton 20            4) Horback, Alan 20               
  4 Asbury University-KY  'A'                              NT    3:29.39  
     1) Duncan, Graham G 19             2) Augsburger, Jonathan S 20      
     3) Touchton, Parker 18             4) Otley, Tommy 18                
       24.80    51.72    25.22    54.50    25.01    53.04    24.04    50.13
  5 Bellarmine University-KY  'A'                          NT    3:32.29  
     1) Roelant, Charles J 18           2) Tillett, Evan E 20             
     3) Clevenger, Jordan R 18          4) Skinner, C.J. W 18             
       24.78    51.81    25.85    53.93    24.58    52.81    25.33    53.74
  6 Bellarmine University-KY  'B'                          NT   x3:50.69  
     1) Underwood, Josh D 20            2) Spitza, Daniel P 18            
     3) Blaine, Nathan M 20             4) Barber, Michael S 18           
       55.79  1:22.25    30.97    57.61    57.45  1:31.07